DEĞERLERİMİZ

İnsan (People) en önemli varlığımız, Sebat (Persistence) tavrımız, Amaç (Purpose) itici gücümüz, İlerleme (Progress) günlük dozumuz, Tutku (Passion) ise enerji kaynağımızdır.

YEDEK PARÇA SATIŞINDAN KÜRESEL BAŞARIYA

1968 yılında Farplas kurulduğundan beri çok şey oldu: Yedek parça satışı bir aile işi olarak başladı ve altı yıl içerisinde, imalat, operasyon süreçlerine dahil edildi. Bugün, iki kurucudan birisi olan Yunus Büyükkuşoğlu, geriye baktığında Farplas’ın başarı öyküsünde tesadüfün hiç yeri olmadığını belirtiyor. “Hayallerimin ve gerçekçi iş hedeflerimin arasında sürekli devam eden ve üstesinden gelmem gereken bir zorluktu benim için. Fakat bir şekilde, uzun bir süre iş hayatında var olacağıma inancım tamdı. Planım sağlamdı.”

Hayallerin ötesinde bir yatırım olabilmek...

50. yılımızı, 2018 yılında kutladık. O 50 yılın nasıl o kadar hızlı geçtiğine hala inanamıyorum. Eğer, gençliğimde bana bir gün en büyük ve en güvenilir otomotiv yedek parçası satan şirkete sahip olma hayalimin olup olmadığını sormuş olsaydınız, cevabım “Evet” olurdu. Gördüğünüz gibi, amaçlarıma ve hayallerime ulaşmak için her zaman çok çabaladım. Hayat boyu amacım ise sürekli daha ilerisini hedeflediğim hayallerime ulaşmak oldu.

Zaman içerisinde, hayallerimi ve hedeflerimi benim hissettiğim tutku ile paylaşan insanları bir araya getirmeyi başardım. Gelecek nesillere aktarmak için benimsedikleri bu kültürün sorumluluğunu ve yetkisini o insanlara devredebildim. Gücü, mutluluğu ve başarıyı paylaştık biz ve hep birlikte paylaşım ve girişimcilik felsefesine sahip olan bir şirket yarattık. Biz, takım olarak, birçok Türk şirketi için müşterek bir hayali gerçeğe dönüştürerek muazzam bir başarı yakalamış olduk.

Fark Holding, bir aile şirketi olmanın ruhu ile kurumsal felsefeyi birleştirebilmiş birkaç şirketten birisidir. 50 yıllık tecrübesi, yatırımcı ruhu, küresel anlayışı, müşteri odaklı oluşu ve “önce insan” yaklaşımı ile sektördeki hak ettiği lider konumunu sürdürüyor. Amacımız, hep birlikte yaratmış olduğumuz “Türkiye mobilite ekosistemi içerisinde liderliğini koruyan, yenilikçi ve küresel şirket olma” hedefimizi devam ettirmek, motivasyonumuzu canlı tutmak ve çoktan sahip olduğumuz teknoloji, yenilik ve dijitalizasyon yetkinliklerimizin üzerine daha fazlasını eklemektir. Benim bu konuda Farplas ailesine olan güvenim tam.

Amacım, her zaman ülkesine ve kuruluşuna minnettar olan bir kültür yaratmak oldu. Bundan dolayı, esas değerleri olan insanlık ve saygınlık çerçevesinde çalışanlarına ve hissedarlarına katma değer yaratmaya devam ediyor. Bu kültürün var olmaya devam ettiğini görmekten gurur duyuyorum. Sadece çalışma alanımda değil, aynı zamanda hayırseverlik adına, eğitim ve özellikle sanat alanlarında projeler yaparak ülkeme karşı sosyal sorumluluğumu yerine getirmek her zaman en önemli hedef olmuştur ve olacaktır. Şirketimin ve çocuklarımın, bu değer yaratma anlayışıma bağlı kalacaklarına dair güvenim tam.

Beraber çalıştığım insanlarla her şeyi paylaştım, size de aynısını yapmanızı tavsiye ediyorum.

Bir gün, beraber yazdığımız bu hikâyeden sizler de benim kadar gurur duyacaksınız.

Yunus Büyükkuşoğlu

Fark Holding A.Ş.

Kurucu ve Onursal Başkan

YÖNETİM KURULU

Yunus BÜYÜKKUŞOĞLU

Onursal Başkan

Zeki BÜYÜKKUŞOĞLU

Başkan Vekili

Ömer BURHANOĞLU

Yönetim Kurulu Üyesi & CEO

Ali Rıza AKTAY

Genel Müdür & Yürütme Kurulu Başkanı

Deniz BÜYÜKKUŞOĞLU

Yönetim Kurulu Üyesi

Halit BÜYÜKKUŞOĞLU

Yönetim Kurulu Üyesi

Zafer Uran ZAMAN

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

Emin ATAÇ

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

FARPLAS'TA SANAT

Genel olarak sanat, özellikle de resim ve heykel Farplas kurum kültürünün ayrılmaz bir parçasıdır. Büyükkuşoğlu ailesi, uzun vadeli bir sanat koleksiyoneri; koleksiyonları 19. yüzyıl ortalarından itibaren başlayan Türk sanatına odaklanır ve modern Türk sanatçıları ile devam eder. Koleksiyon, şirketimizin odalarında ve koridorlarında çalışma arkadaşlarımızın memnuniyeti için sergileniyor.

SOSYAL SORUMLULUK

- Dereköy Zeki Büyükkuşoğlu Okulu’nun yapılması,
- İslamhaneleri Yunus Büyükkuşoğlu Okulu’nun yapılması,
- Yunus Büyükkuşoğlu Lisesi’nin yapılması,
- Çapa İlköğretim Okulu’na kütüphane binası yapılması,
- Kayseri Melikgazi Erciyes İlköğretim Okulu’nun tamamının restorasyonu,
- Kayseri Melikgazi Fatoş Büyükkuşoğlu İlköğretim Okulu ve Spor Salonu’nun yapılması,
- Gebze Zeki Büyükkuşoğlu İlköğretim Okulu’nun yapılması,
- Kayseri Melikgazi Yunus Büyükkuşoğlu İlköğretim Okulu’nun yapılması,
- Ankara Mamak Yunus Büyükkuşoğlu Anadolu Lisesi’nin yapılması,
- Maçka Ömer Burhanoğlu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi’nin yapılması,

x
Web sitemiz, tarafımızdan ve üçüncü taraflarca gönderilen tanımlama bilgileri kullanmaktadır. Bazı tanımlama bilgileri web sitesinin çalışması için gereklidir, bazıları ise tarafınızdan istediğiniz zaman ayarlanabilir. Ayarlayabileceğiniz tanımlama bilgileri arasında; web sitemizin performansını ölçmek, size sosyal medya özellikleri sunmak ve ilgili içerik ve reklamlarla size daha iyi bir deneyim sağlamak için kullandığımız tanımlama bilgileri yer almaktadır. Tanımlama bilgilerinin hepsini kabul edebilir veya tercihlerinizi ayarlayabilirsiniz.
HEPSİNİ KABUL ET